Polikarbonat Çatı Paneli

Polikarbon çatı paneli, endüstriyel binalar gibi gün ışığına ihtiyaç duyulan yerlerde gün ışığından en iyi şekilde yararlanmanın ideal yoludur. Kaplamaya gelebilecek olası bir zarar çok tehlikeli ve maliyetli olabilir ancak polikarbon çatı kaplama paneli, dolu tanelerine, hor kullanmaya ve kazara verilen zararlara karşı mükemmel bir koruma sağlar. 

Polikarbon levha panelleri arasında yer alan çatı paneli, camdan 125 kata kadar daha dayanıklıdır. Bu özellik, geniş bir sıcaklık aralığında ve uzatılmış hizmet ömrü boyunca devam edecektir. Polikarbonat Çatı Paneli, aşırı derecedeki hava koşullarında bile fiziksel özelliklerini kaybetmez ve bu özelliği onu, dünya çapında kullanılan ideal bir kaplama sistemi haline getirmiştir. Bu panel, -40 °C ve 100 °C gibi uç noktalardaki sıcaklıklara uzun süreli dayanabilir; aynı zamanda kısa süreli de olsa 130 °C’ye kadar dayanıklıdır. Başka hiçbir kaplama malzemesinde bu darbe direnci ve geniş çalışma sıcaklığı aralığını bir arada bulmanız mümkün değildir. 

Polikarbonat Çatı Paneli’nin yüksek performanslı bir UV (Ultraviyole ışın) emici tabakası vardır ve panelin dış yüzeyinde kalıptan birlikte çekilmiştir. Bu koruyucu tabaka, zararlı UV radyasyonunun levhaya uzun süre erişmesini önler ve bu sayede görsel berraklığın ve mekanik gücün korunmasını sağlar. Polikarbonat Çatı Paneli, mükemmel bir yangın performansına sahiptir. Herhangi bir yangın durumunda gevşeyip açılacak ve dumanın, sıcaklığın ve ateşle ortaya çıkan gazların dışarı atılmasını sağlayacaktır. Bu hava tahliyesini sağlayan özellik, binaların içindeki zararın belli bir noktada durdurulabileceği anlamına gelmektedir.

Sohbet başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?