Genel

Soğuk Oda Panelleri

No Comments

Soğuk depo paneli olarak da adlandırılan soğuk oda panelleri, gıda imalatında proses sıcaklığını düşürmek ve yiyeceklerin depolama ömrünü uzatmak amacıyla kullanılan panel çeşitleridir. Soğuk zincirin önemli halkalarından biri olan soğuk depo panelleri, son derece hafif olmasına rağmen yapısal olarak oldukça dayanıklıdır. 

Soğuk hava deposu paneli, bünyesinde bakteri barındırmama ve kolay temizlenebilme özellikleri ile gıda sektöründe büyük öneme sahip olan hijyenik şartların sağlanmasına yardımcı olur. Bunun yanında panel yüzeyinin düze yakın şekilde olan deseni de hijyenin artırılmasını sağlar.  
Soğuk Hava Deposu Paneli Nerelerde Kullanılır?

Polyester, food grade polyester ya da PVDF boyalarla boyanmış galvaniz sac kullanılarak coil coating tekniği ile üretilen soğuk oda panel çeşitleri, metalin uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu sayede seramik ve fayans gibi malzemelerin neden olduğu gibi derzlerde bakteri barındırması, kırılmalar ve yüzey çatlamaları vb sorunların oluşmasının önüne geçer, sıvalı duvarlar gibi kokuyu hapsetmez. 

Soğuk hava paneli olarak kullanılan işlevsel, hafif ve ekonomik panellerin başlıca kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Süt ve süt ürünleri işletmeleri
 • Kimyasal ilaç sektörü
 • Laboratuvarlar
 • Hastaneler
 • Her türlü gıda üretim tesisleri

Soğuk Hava Paneli Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Soğuk oda panel ölçüleri farklı ihtiyaçlara uygun şekilde tasarlanabilen özel üretim yalıtım malzemeleridir. Standart olarak 12.000 mm’ye kadar üretilebilen soğuk depo panelleri her ihtiyaca uygun ebatta üretimleri ile kullanım açısından hem hijyenik hem de son derece uzun ömürlüdür. Bu sayede gıda ürünlerinin yanı sıra medikal ve kimyasal ürünlerin uygun ortam ve şartlarda korunabilmesi için de bu panellerden yararlanılır. 

Aynı zamanda mükemmel izolasyona olanak sağlayan soğuk oda panelleri, bu özelliği ile enerji tasarrufu açısından büyük artılar sağlar. Dayanıklılığı, montaj kolaylığı ve üstün teknik nitelikleri ile öne çıkan soğuk hava deposu paneli, sağladığı avantajlar ile her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaktadır. 

Soğuk oda panellerinin sağladığı başlıca avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Yüksek ısı yalıtım performansı
 • Estetik görünüm
 • Yangına karşı direnç
 • Kolay ve hızlı montaj
 • Darbe ve çarpmalara karşı dayanıklılık
 • Antibakteriyel ve hijyenik yapı
 • Kolay temizlenebilirlik 
 • Uzun ömürlülük

 

Soğuk Oda Paneli Fiyatlarında En Cazip Seçenekler Anka Panel’de Sizleri Bekliyor! 

Soğuk oda panel fiyatları, istenilen yüzey malzemesi cinsi (pvc, krom, polyester vb) ve panelin kalınlığına göre farklılık gösterir. Aynı zamanda dünya genelinde hammadde fiyatlarının sürekli değişmesi, soğuk hava sandviç panel fiyatları için farklılıklar olmasına yol açar. 

Alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile uzun ömürlü, işlevsel ve kaliteli paneller üreten Anka Panel, soğuk oda panellerinde en uygun fiyat fırsatlarını sizlerle buluşturuyor! Kalitesi ile sektörde  fark yaratan panel çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This field is required.

This field is required.

Sohbet başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?