All for Joomla All for Webmasters
Adres
Adres
0312 316 9090 Pzt. Cumrt 09:00 - 18:00 Büyükesat mahallesi Çiçekdağ sokak 8/10 GOP/ANKARA

Karbonlu Eps

 

 

 

 

 

 

Karbonlu Eps Nedir?

Grafit Takviyeli ( Karbonlu EPS) Yalıtım performansını önemli ölçüde artıran grafit içerdiğinden dolayı Gümüş – Gri rengindedir. Grafit, yumuşak, siyah ve gri kül renginde , ince levhalar halinde bükülme özelliğine sahip, bir karbon mineralidir. Grafit, karbon atomlarının üst üste yığılmış geniş, yassı levhalar oluşturacak biçimde, iki boyutlu düzlemde birbirlerine bağlanmış, hekzagonal kristal yapısına sahip formudur.

Grafit malzeme hücre gazı olarak hava içerir ve bu da yapı ayakta kaldığı sürece ısı iletkenliğinin korunmasını garanti eder. Karbonlu EPS, EPS’ye kıyasla %20’ye varan oranda daha iyi yalıtım performansı sağlar. %50’ye varan oranda daha düşük malzeme kullanımı sunarak, çevre korumasına katkıda bulunur ve paradan tasarruf sağlar.

Çok Yönlü Kullanım İmkanı

Yalıtım malzemelerinin kalınlığının azaltılması gereken durumlarda, örneğin renovasyon amaçlı yapı çalışmalarında, geleneksel EPS panellerinden daha ince ve aynı yalıtım performansını gösteren yalıtım panelleri kolayca uygulanabilir. Böylece gerçek enerji tasarrufu sağlanır.

Kalite

Karbonlu EPS den üretilmiş yalıtım panelleri yaşlanma etkilerine ve çürümeye karşı dirençli, son derece dayanıklı ve boyutsal kararlılıktadır. Buhar geçirme, yüksek su geçirmeme ve düşük nem tutma özelliklerine sahiptirler.

Yangın Dayanımı

Karbonlu EPS yalıtım malzemeleri Avrupa Standardı DIN EN 13163 gereklerine uygun olarak üretilmekte ve TS EN 13501-1’e göre E ve yangın dayanımı açısından DIN 4102’ye göre B1 sınıfı ‘alev yürütmeyen’ ısı yalıtım malzemesi olarak sınıflandırılmaktadır.

Uygulama

Karbonlu EPS Grafit Teknopor yalıtım malzemeleri her hava koşulunda hızlı biçimde döşenebilir. Kolayca kesilebilir ve güneş ışığında parlamaz. Toz çıkarmaz ve cildi tahriş etmez.

Sağlamlık

Karbonlu EPS den üretilen yalıtım malzemeleri özellikle yaşlanma etkilerine ve çürümeye karşı dirençli yapılarıyla ısı yalıtımı konusunda dayanıklı ve güvenilir bir seçenek sunmaktadırlar.