DOĞAL TAŞ GÖRÜNÜMLÜ METAL KİREMİT

 

Doğaltaş görünümlü metal kiremitleri, alttan ve üstten polimer kaplı çelik sac levha geleneksel kiremit şeklinde preslendikten sonra, kopolimer   tabaka ile kaplanır. Bu tabakanın  üzerine taş granüller uygulanır ve en son şeffaf akrilik tabaka ile kaplanır. Zincalume teknolojisiyle üretilen çelik sac 0,45 mm kalınlığında olup, 150g/m²  Al-Zn (55:45 oranında alüminyum-çinko) alaşımı sıcak daldırma ile kaplandıktan sonra, levhanın her iki yüzeyine polimer esaslı astar uygulanır. Çelik sac, eşsiz bir koruma sağlamak üzere alttan 2 kat, üstten 5 kat çeşitli madde ile kaplanmıştır:

 

 

 

 

Üzeri doğal taş kaplı olan metal kiremit dekoratif olup, yağmur suyu ve damlalarının çıkardığı sesi absorde eder ve ses yapmaz. Metal kiremitlerin, 7 ayrı tabakayla kaplanması sonucu her türlü hava koşuluna karşı eşsiz bir dayanıklılığı vardır. Küflenme, paslanma veya çürüme gibi dertleri ortadan kaldıran metal kiremitler, en üstteki akrilik tabakası fonjisid içerdiğinden mantar ve yosunların oluşmasına da olanak vermez ve bu yüzden güvenilirdir. Metal Kiremit ;ısı, su yalıtımı ve buhar dengeleyici malzemelerle birlikte kullanılarak çatınızı tam bir güvene kavuşturur. Çatınız akıtmaz, çatınızın aktarılmasına gerek kalmaz.

 

Boylamasına ve enlemesine birbirine kilitenen metal kiremitler, çatıya büyük bir güç kazandırır. Paneller kadronlara çakıldığından fırtına,kasırga ve depreme karşı optimum direnç sağlar. Çelik esaslı olduğu için metal kiremitin üzerinde yürünebilir, çatlamaz ve de kırılmaz. Hafif olduğundan binalara yük bindirmez. Dik çatı tasarımıyla ya da düz çatının dikleştirilmesiyle çatıda ilave oturma  mekanları  yaratır. Kuru (çimentosuz) döşeme imkanına sahip olan metal kiremitin montajı kolay ve hızlıdır.

Start typing and press Enter to search